Policjant z Wrocławia zajął II miejsce podczas V Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Data publikacji 02.11.2018

W Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu im. gen. Jakuba Jasińskiego przy ul. Obornickiej we Wrocławiu odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach wziął udział wrocławski policjant, sierżant sztabowy Damian Żyżniewski reprezentujący Wydział Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusz zajął II miejsce w kategorii wagowej do 67,5 kilogramów.

W mistrzostwach, które rozegrano w ubiegłym miesiącu br. uczestniczyli żołnierze oraz funkcjonariusze różnych służb mundurowych. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów - Pana Mariusza Jędry, byłego reprezentanta Polski, olimpijczyka, medalisty Mistrzostw Świata i Europy oraz zawodowego żołnierza Wojska Polskiego.

Startujący w zawodach sierżant sztabowy Damian Żyżniewski wycisnął sztangę o wadze 120 kilogramów. Tym samym poprawił swój wynik sprzed roku na tych samych zawodach, kiedy osiągając 105 kg zajął wówczas III miejsce. Wrocławski policjant trenuje wyciskanie sztangi leżąc od 9 lat. W szeregi Policji wstąpił 8 lat temu.

Sierżantowi sztabowemu Damianowi Żyżniewskiemu życzymy wielu sukcesów sportowych oraz zawodowych.