Tymczasowy areszt za nielegalne posiadanie broni i przestępstwa narkotykowe - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za nielegalne posiadanie broni i przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 22.11.2018

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, u którego w samochodzie znaleźli ponad 1600 porcji narkotyków i mienie pochodzące z przestępczego procederu oraz nielegalnie posiadaną broń gazową. Kierujący pojazdem nie miał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a sąd aresztował go na 3 miesiące. 52-latkowi grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolując w godzinach popołudniowych ulice miasta zauważyli jak kierowca jednego z samochodów osobowych nie ma zapiętych pasów. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo kierującego zatrzymali pojazd, aby pouczyć mężczyznę o prawidłowości korzystania z pasów oraz ich funkcji ratującej życie. W trakcie kontroli okazało się, że zatrzymany nie posiadał żadnych dokumentów. Policjanci sprawdzili jego tożsamość w systemach informatycznych i stwierdzili, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas przeprowadzania kolejnych czynności policjanci zauważyli nienaturalne zachowanie kierowcy. Był on coraz bardziej zdenerwowany, zalewał go pot i nie potrafił logicznie formułować swoich wypowiedzi. Policjanci mieli obawę, że mężczyzna mógł być pod wpływem działania środków odurzających. W trakcie rozmowy 52-latek przyznał, że kilka godzin wcześniej zażywał amfetaminę i marihuanę. W jego pojeździe funkcjonariusze znaleźli ponad 1600 porcji narkotyków. Były tam ukryte także leki, perfumy, wagi elektroniczne, sprzęt budowlany, telefony komórkowe, odzież z metkami, gotówka oraz pistolet gazowy. Część z zabezpieczonych przedmiotów pochodziła z przestępstw lub służyła do ich popełnienia. 52-latek nie posiadał też wymaganego zezwolenia na posiadanie broni gazowej. Okazało się również, że mężczyzna był już wcześniej karany za różne przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli samochód oraz wszystkie znalezione przedmioty, a zatrzymany trafił do aresztu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. za obrót i posiadanie środków odurzających oraz za posiadanie broni gazowej bez zezwolenia. Sąd wydał też wobec niego postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • zabezpieczona m.in.broń i noże
  • zabezpieczona m.in.broń, noże i pieniądze
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony
Polska Policja