Policjant jednego z wrocławskich komisariatów zdobył Koronę Polskich Półmaratonów

Data publikacji 27.11.2018

Wrocławski policjant zdobył tegoroczną Koronę Polskich Półmaratonów. Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji Wrocław Ołbin wystartował w biegach w Sobótce, Wrocławiu, Wałbrzychu, Pile i Gnieźnie na dystansie 21,097 km. Serdecznie gratulujemy, życzymy świetnej formy i sukcesów w kolejnych startach.

Policjant od 8 lat trenuje biegi i co roku przemierza dystans ponad 1 tys. km na imprezach biegowych w całej Polsce. Funkcjonariusz podkreśla, że bieganie to nie tylko jego pasja ale również sposób na stres i wszelkiego rodzaju problemy.

Warto zaznaczyć, że zawody poza miejscem zamieszkania to także wyzwanie logistyczne, bowiem trzeba wstać dość wcześnie, przejechać czasami setki kilometrów, po czym przebiec ponad 21 km i wrócić do domu. Kosztuje to trochę wysiłku, ale warto - dodaje st. sierż. Radosław Ząb.

Zdobycie Korony Polskich Półmaratonów zajęło policjantowi 7 miesięcy. Aby zdobyć ten prestiżowy medal, należy wziąć udział w 5 biegach, wskazanych przez Polskie Stowarzyszenie Biegów. Warto również dodać, że oprócz zawodów na dystansie półmaratonu, policjant bierze udział w innych imprezach biegowych. Tylko w tym roku ukończył m.in. 36. Maraton Wrocław, H2O Półmaraton, „Biegaj w Siechnicach” i bieg Uniwersytetu Medycznego. Na mistrzostwach mundurowych w Pile był na 48 miejscu.

Policjant nadmienia również, że każdy z tych dystansów został dosłownie „wyszarpany” bowiem oprócz biegów, które odbywały się w nocy, gdzie aura była sprzyjająca, niektóre odbywały się w samo południe przy ponad 35 stopniowym upale. Wysoka temperatura w połączeniu z trudnym, wymagającym terenem były mordercze. Tak było m.in. w Wałbrzychu, gdzie trzeba było się zmierzyć nie tylko z własnymi umiejętnościami ale przede wszystkim z pogodą. To był najtrudniejszy bieg w tym roku, stąd też spore wahania czasowe na 21 km od 1:46 do 2:00, podobnie jak w Sobótce z tym, że tam w najwyższym miejscu Półmaratonu Ślężańskiego leżał śnieg - dodaje.

Pytany o plany na przyszły rok, policjant odpowiada, że fajnie było by po prostu być zdrowym i bez kontuzji przemierzać kolejne kilometry. Naszemu koledze życzymy wobec tego ukończenia jeszcze wielu biegowych imprez.