Nie żyje rowerzysta – chwila nieuwagi może kosztować życie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie żyje rowerzysta – chwila nieuwagi może kosztować życie

Data publikacji 12.12.2018

Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Orzeszkowej z Długosza. Nie żyje potrącony 65-letni rowerzysta. Warunki drogowe gwałtownie się pogarszają. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek.

Do potrącenia rowerzysty doszło dzisiaj tj. 12 grudnia około godziny 7:30. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce wysłał patrol policji. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący osobowym oplem, 24-letni mężczyzna, podczas wyprzedzania innego pojazdu, potrącił wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej 65-letniego rowerzystę.

W wyniku zderzenia z pojazdem rowerzysta odniósł ciężkie obrażenia ciała. Z miejsca wypadku został zabrany do szpitala, gdzie pomimo reanimacji zmarł. Policjanci ustalili, że kierujący oplem był trzeźwy.

Funkcjonariusze pracując na miejscu zdarzenia sporządzali szkic miejsca wypadku, rozmawiali także ze świadkami. Samochód oraz rower zabezpieczyli do specjalistycznych badań. Wszystko po to, aby ustalić okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Często zmieniające się warunki atmosferyczne, opady deszczu i śniegu, a w konsekwencji – śliska nawierzchnia powodują, że kierowcy oraz piesi jeszcze bardziej powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje, a także innych uczestników ruchu.  Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i niechronionych uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Chwila nieuwagi może kosztować życie.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja