Kolejne litry policyjnej krwi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne litry policyjnej krwi

Kolejne litry życiodajnego płynu oddane w ramach akcji „Nasza krew - nasza Ojczyzna”. Ostatnia w tym roku grupa policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku oddała honorowo krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Łącznie w ramach tej akcji policjanci oddali kilkadziesiąt litrów krwi.

Duże zaangażowanie policjantów w akcję oddawania krwi to przede wszystkim poczucie odpowiedzialności i służby. Młodzi ludzie chcą też pokazać, że służba na rzecz drugiego człowieka może mieć również wymiar dzielenia się sobą, a w niektórych przypadkach - także ratowania życia.

Policjanci, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, zrobili to w większości po raz pierwszy - jak sami mówią, w ten sposób także chcą służyć innym. Jest przy tym wiele emocji, gdyż policyjna młodzież, nie zawsze wie, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu na twarzy policjantów maluje się satysfakcja, że w ten sposób pomagają innym ludziom.

Podczas akcji zebrano również 120 tabliczek czekolady, które policjanci przekażą dzieciakom przebywającym na oddziałach dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Słodycze przekazywane będą partiami podczas cotygodniowych wizyt i zabaw z małymi pacjentami.

Donatorzy w policyjnych mundurach chcą, by życiodajny płyn wykorzystywany był tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej. Ostatnie w tym roku wyjście policjantów przyniosło prawie 15 litrów krwi.

Akcja „Nasza krew - nasza Ojczyzna” objęta jest honorowym patronatem  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego, Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Powrót na górę strony
Polska Policja