Betlejemskie Światło Pokoju w KWP zs. w Radomiu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Betlejemskie Światło Pokoju w KWP zs. w Radomiu

Data publikacji 17.12.2018

Dzisiaj do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu za sprawą harcerzy dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Gości z symbolicznym ogniem zapalonym w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem przyjęli Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka oraz Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej nadkom. Radosław Cubala.

Akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem jest prowadzona w Polsce od 1991 r.. Betlejemskie Światło Pokoju jest przekazywane przez skautów słowackich polskim harcerzom, którzy docierają z symbolem pokoju, ciepła i miłości do mieszkańców naszego kraju.

Zgodnie z tradycją, dzisiaj radomscy harcerze przynieśli symboliczny ogień również do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Od harcerzy ogień przyjęli Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka oraz Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej nadkom. Radosław Cubala, dziękując za coroczną pamięć. Komendant insp. Tomasz Michułka złożył gościom życzenia świąteczne w imieniu kierownictwa i wszystkich mazowieckich policjantów. Podarował harcerzom także świąteczne upominki.

Powrót na górę strony
Polska Policja