Poszukiwany listami gończymi przez lata podszywał się pod brata - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź

Poszukiwany listami gończymi przez lata podszywał się pod brata

Data publikacji 17.02.2019

Radomszczańscy kryminalni, kilka dni temu we Wrocławiu na budowie odnaleźli 59 – letniego mężczyznę, który przed organami ścigania ukrywał się 12 lat. Mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie zarządzeń i listów gończych. Praca policjantów doprowadziła do mężczyzny, który na ich widok oświadczył, że "spodziewałby się zobaczyć na tej budowie diabła niżeli policjantów, którzy go znaleźli". Wszystko wskazuje na to, że kolejne kilka lat spędzi w zakładzie karnym.

Z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą wynikało, że poszukiwany mężczyzna w 2007 roku zerwał kontakt z rodziną i wyjechał z Przedborza. Na początku lutego bieżącego roku dociekliwi mundurowi uzyskali informację, że 59- latek jest pracownikiem budowlanym we Wrocławiu.

Dodatkowo policjanci ustalili, że poszukiwany zmienił wygląd i przez wiele lat posługiwał się danymi swojego brata. Ustalenia mundurowych pozwoliły na wytypowanie czterech placów budowy, gdzie na jednym z nich znaleźli poszukiwanego.

Mężczyzna był kompletnie zaskoczony ale doskonale wiedział z czym wiąże się wizyta policjantów w miejscu jego pracy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami stwierdził, że szybciej "spodziewałby się zobaczyć na tej budowie diabła niżeli policjantów, którzy go znaleźli". Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony
Polska Policja