VI Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie Ślężańskim

Data publikacji 26.03.2019

W miniony weekend odbył się XII Półmaraton Ślężański, a tym samym VI Mistrzostwa Polski Policji w tych zawodach. Policyjne Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Region Wrocław.

Już po raz szósty rozegrane zostały Mistrzostwa Policji w Półmaratonie Ślężańskim. Tym razem Sobótka przywitała biegaczy upalną pogodą i jak zwykle wspaniałą atmosferą. Na starcie biegu stawiło się ponad cztery tysiące biegaczy z całego świata w tym 143 funkcjonariuszy Policji. Policyjne Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji  we Wrocławiu, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Region Wrocław.

Zawody odbyły się w ramach 12 Panas Półmaratonu Ślężańskiego w dniu 23 marca 2019r. Jak co roku bieg wokół masywu Góry Ślęża jest jedną z imprez sportowych otwierających sezon biegowy w Polsce ciesząca się dużą popularnością wśród biegaczy z Polski jak i zagranicy. Na zawody zaproszonych zostało ok. 30 gości reprezentujących władze samorządowe Gminy Sobótka oraz Kierownictwa Wrocławskiej Policji i Wojska Polskiego.

Czas przed zawodami,  jak i w trakcie ceremonii zakończenia Mistrzostw, uświetniała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą nadkom. Adama Witiwa.

Najlepszym policjantom w tegorocznej edycji biegu nagrody w postaci pucharów i statuetek, a także nagród finansowych, wręczał Komendant Komisariatu Policji w Sobótce mł. insp. Piotr Krzysztoń, Burmistrz Miasta Sobótka Pan Mirosław Jarosz oraz Przewodniczący IPA Region Wrocław podkom. Bartłomiej Majchrzak.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Policji została reprezentująca Komendę Główna Policji, a na co dzień pełniąca służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – sierż. szt. Anna Ficner, która okazała się być najszybszą polką 12 Panas Półmaratonu Ślężańskiego (na ponad 800 startujących kobiet). Uplasowała się także na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, tuż za dwoma reprezentantkami Kenii i Białorusinką.

Godnym podkreślenia jest również fakt, że klasyfikację wiekową mężczyzn powyżej czterdziestego roku życia, wygrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster.