Głogowski policjant zajął wysokie miejsce w GWiNT Ultra Cross

Aspirant Krystian Biegajło zajął 10 miejsce w GWiNT Ultra Cross, ultramaratonie organizowanym w Wielkopolsce. Bieg odbył się 10 maja br. Policjant ukończył trasę 166 km (100 mili) na 10 miejscu, a w swojej kategorii wiekowej był 4. W zawodach startowało 500 biegaczy. Na co dzień Krystian Biegajło pracuje na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Bieganie to hobby i pasja asp. Krystiana Biegajły, który na co dzień pełni służbę na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Jest zastępcą oficera dyżurnego jednostki. Wolny czas dzieli miedzy rodzinę i swoją pasję jaką jest bieganie w maratonach i ultramaratonach.

Tym razem wziął  udział w biegu ultramaratońskim GWiNT Ultra Cross, organizowanym na terenie trzech powiatów Wielkopolski: grodziskiego, wolsztyńskiego oraz nowotomyskiego.

Trasa ultramaratonu miała 166 kilometrów (100 mili). Krystian Biegało zajął 10 miejsce z czasem 19 godz. 48 min. 6 sek., a w swojej kategorii wiekowej uplasował się na 4 pozycji.

W maratonie wzięło udział 500 biegaczy. Zawodnicy wystartowali z centrum Nowego Tomyśla i po morderczym biegu, zmagając się z licznymi podbiegami i piachem, po ponad 19 godzinach biegu, przebiegając przez Grodzisk Wielkopolski oraz Wolsztyn, zameldowali się z powrotem na mecie w Nowym Tomyślu.

Policjant systematycznie startuje w maratonach ulicznych oraz w szczególnie trudnych ultramaratonach górskich i nizinnych jak; „Bieg Rzeźnika” w Bieszczadach, „Ultramaraton Karkonoski” czy „Bieg Siedmiu Dolin” w Beskidzie Sądeckim i dolinie Popradu. W jesieni ubiegłego roku zajął 105 miejsce w maratonie budapesztańskim, w którym startowało 27 000 zawodników.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.