Policjanci z Goleniowa odnaleźli zaginionego 75-latka - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Policjanci z Goleniowa odnaleźli zaginionego 75-latka

Data publikacji 15.05.2019

W poniedziałkowy wieczór goleniowscy policjanci poszukiwali chorego 75-letniego staruszka. Mężczyzna, który choruje na zaniki pamięci i cukrzycę nie informując domowników wyszedł z domu. Dzięki zaangażowaniu mundurowych i sprawnej akcji poszukiwawczej mężczyzna został odnaleziony na terenie leśnym w Goleniowie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie po godzinie 18:00 otrzymał telefoniczne zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która powiadomiła o tym, że jej 75-letni mąż, który choruje na cukrzycę i posiada zaniki pamięci opuścił mieszkanie. Jak ustalili policjanci mężczyzna wyszedł z domu ubrany w krótką piżamę i skarpety. Ponadto kobieta oświadczyła, że mąż musi przyjąć leki, gdyż ich brak może realnie zagrozić jego życiu i zdrowiu.

Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W akcji wzięło udział 15 policjantów oraz patrol Straży Miejskiej, którzy zostali skierowani do miejsc, w których prawdopodobnie mógł znajdować się zaginiony. Wskazała je żona poszukiwanego mężczyzny.

Przeszukano ulice przyległe do miejsca zamieszkania mężczyzny, oraz tereny przyleśne. Ostatecznie 75-latek cały i zdrowy został odnaleziony w terenie leśnym w Goleniowie. Mężczyzna trafił pod opiekę rodziny.

sierż.sztab. Anna Dygas

Powrót na górę strony
Polska Policja