Areszt za posiadanie i udział w obrocie znacznymi ilościami amfetaminy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie i udział w obrocie znacznymi ilościami amfetaminy

Data publikacji 24.05.2019

Skuteczne działania rybnickich kryminalnych doprowadziły do przejęcia sporej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę, z której można było przygotować blisko 10 tysięcy działek dilerskich. a także gotówkę w kwocie około 32 tysięcy złotych w różnych walutach. Na wniosek śledczych i prokuratury sąd zastosował wobec dwóch podejrzanego tymczasowy areszt. Jak się okazało 43-latek był poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe, z kolei 46-latek przebywał na przepustce z więzienia. Grozi im teraz nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcom Rybnika policjanci zwalczający przestępczość narkotykową przyglądali się od pewnego czasu. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że jeden z mężczyzn posiada duże ilości narkotyków w swoim mieszkaniu. Policjanci wkroczyli do akcji.

W wyniku podjętych czynności we wtorek, około godziny 21.00 w Rybniku przy ulicy Kominka kryminalni wspólnie ze specjalną grupą realizacyjną zatrzymali 46-letniego mężczyznę. Jak się później okazało rybniczanin przebywał na przepustce z Zakładu Karnego, gdzie odbywał już karę za popełnione przestępstwa narkotykowe.

Następnie policjanci udali się do jednego z mieszkań w centrum Rybnika. Tam po wejściu siłowym do mieszkania zatrzymali 43-letniego mieszkańca Rybnika, który jak się okazało był od dłuższego czasu poszukiwany listem gończym oraz 38-latka z Bielska-Białej.

W wyniku czynności, policjanci zabezpieczyli amfetaminę, z której można było przygotować blisko 10 tysięcy działek dilerskich, a także gotówkę w kwocie około 32 tysięcy złotych w różnych walutach.

Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Rybniku tymczasowo aresztował 46-latka, który usłyszał zarzuty posiadania i udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków w postaci amfetaminy. Grozi mu do 12-lat więzienia, ponieważ przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Tymczasowo aresztowany został również 43-latek, który usłyszał zarzut posiadania i udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Z kolei 38-letni bielszczanin został objęty policyjnym dozorem.

(KWP w Katowicach / mw)

 • Policjant - technik kryminalistyki podczas wykonywania oględzin
 • "Pieniądze w różnych walutach
 • test narkotyczny
 • "Zatrzymany mężczyzna, którego prowadzi umundurowany policjant."
 • Technik kryminalistyki, który prowadzi oględziny zabezpieczonych narkotyków
 • Zatrzymany 43-letni mężczyzna, który stoi w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych
 • Zatrzymana mężczyzna w celi.
 • Technik kryminalistyk, który dokonuje oględzin.
 • Zabezpieczona gotówka w różnych walutach.
 • Zabezpieczona gotówka i narkotyki.
 • Policjanci, którzy doprowadzają jednego z zatrzymanych do radiowozu.
 • Kryminalny podczas oględzin.
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja