Swoje ofiary zaatakowali nożami. Trójka Bułgarów usłyszała już zarzut zabójstwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Swoje ofiary zaatakowali nożami. Trójka Bułgarów usłyszała już zarzut zabójstwa

Data publikacji 19.06.2019

Skuteczna praca śledczych z Lubuskiej Policji i Prokuratury Okręgowej w Gorzowie skutkowała ustaleniem, zatrzymaniem i przedstawieniem zarzutów związanych z zabójstwem trzem Bułgarom. Ci bezpośrednio bo brutalnym zabójstwie w Kostrzynie opuścili teren Polski ale po profesjonalnie przeprowadzonym procesie wykrywczym i współpracy międzynarodowej możliwe było ich zatrzymanie na terytorium Francji.

Do wydarzenia doszło w nocy z 14 na 15 maja 2019 roku przy ul. Jana Pawła II w Kostrzynie nad Odrą. Para Bułgarów została zaatakowana nożami przez grupę mężczyzn. 32-letni mężczyzna zginął na miejscu, a jego 26-letnia partnerka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Ruszyły działania policyjne, które miały w przyszłości pozwolić na wyjaśnienie tego zdarzenia. Już początkowe ustalenia pomogły wykluczyć, że było to działanie, którego motywem było tło narodowościowe. Ofiarami nie były przypadkowe osoby. To kryminalne działanie było adresowane do tych dwóch konkretnych osób.

Wnikliwa praca prokuratorów oraz doświadczonych policjantów kryminalnych z komendy miejskiej i wojewódzkiej policji w Gorzowie Wlkp. właściwie już po kilkudziesięciu godzinach skutkowała ustaleniem personaliów napastników odpowiedzialnych za ten atak. Ta informacja dla dobra śledztwa nie mogła oczywiście wówczas ujrzeć światła dziennego.

Uruchomione dalsze kroki operacyjne i procesowe wymierzone były zatem w zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzewanych o te zdarzenie. Jednym ze skutków było wystawienie Europejskiego Nakazu Aresztowania za napastnikami. 17 maja policyjni eksperci z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji rozpoczęli poszukiwania międzynarodowe za trójką obywateli Bułgarii. Ci, dzięki doświadczeniu i współpracy mundurowych z Europy, zostali 23 maja 2019 roku zatrzymani we Francji przez tamtejszą Straż Graniczną, podczas próby wyjazdu do Wielkiej Brytanii.

Konwój lotniczy organizowali policjanci Wydziału Konwojowego Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, a już w miniony piątek /14 czerwca/ realizowali go uzbrojeni funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”. We wtorek /18 czerwca/ z zatrzymanymi obywatelami Bułgarii w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wlkp. zostały przeprowadzone czynności procesowe. Podczas nich trójka zatrzymanych usłyszała zarzuty związane z zabójstwem 32-letniego mężczyzny oraz usiłowaniem zabójstwa 26-letniej Bułgarki. Zatrzymani odmówili składania wyjaśnień i nie przyznali się do winy. Śledczy wnioskowali o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik KWP w Gorzowie Wlkp.

 • Komisariat Policji Okęcie
 • Policjant kajdankujący zatrzymanego
 • Trzy zatrzymane osoby za kratami
 • Widok kajdanek zespolonych
 • Policjant trzymający kajdanki zespolone
 • Trzy zatrzymane osoby za kratami
 • Policjanci na lotnisku czekający na zatrzymanych
 • Policjanci na lotnisku czekający na zatrzymanych
 • Policjant prowadzący zatrzymanego
 • dwóch policjantów prowadzi po schodach zatrzymanego
 • podejrzany prowadzony do sali rozpraw
 • policjanci wraz z podejrzanym
 • policjanci prowadzą zatrzymanego
 • sala rozpraw
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja