Zatrzymani za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 05.07.2019

Lęborscy policjanci zatrzymali sprawcę ugodzenia nożem, do którego doszło na terenie Łeby. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. W tej sprawie dziś zatrzymano kolejną osobę.

3 lipca br., po godz. 4.00, policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Łebie. Sprawca bez powodu zaatakował mężczyznę stojącego w grupie osób i ugodził go nożem, po czym uciekł. Mężczyzna trafił do szpitala, a poszukiwaniem napastnika zajęli się lęborscy policjanci.

Od początku nad tą sprawą pracowali kryminalni z Lęborka. Funkcjonariusze zdobyli i przeanalizowali mnóstwo informacji, przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami. Zabezpieczyli nagrania z monitoringów i dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia. Kryminalni ustalili przebieg zdarzenia z którego wynika, że do grupy osób stojących na ulicy podeszło dwóch młodych mężczyzn. Miedzy tymi wszystkimi osobami wywiązała się kłótnia, podczas której jeden z napastników ugodził nożem jednego z mężczyzn, natomiast drugi sprawca używając niebezpiecznego narzędzia uderzył nim kolejną osobę. Napastnicy po zdarzeniu uciekli.

W trakcie swojej pracy kryminalni wytypowali sprawcę tego przestępstwa i go zatrzymali. 21-letni mieszkaniec Słupska do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj, 4 lipca br., decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Dzisiaj (tj.5.07.19) pracujący nad tą sprawą kryminalni z Lęborka przy współudziale Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gdańska zatrzymali na terenie powiatu słupskiego kolejnego mężczyznę, który ma związek z tym zdarzeniem. To 39-letni mieszkaniec Słupska. Dziś będą prowadzone z nim czynności. Policjanci pracują nad zatrzymaniem kolejnej osoby mającej związek z tą sprawą.

(KWP w Gdańsku/ js)

Powrót na górę strony
Polska Policja