Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 08.07.2019

Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jadąc ulicą Swobodną w Białymstoku uniknął zderzenia z innym pojazdem, którego kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu. Funkcjonariusz podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu natychmiast zainterweniował. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca był nietrzeźwy i prowadził pojazd pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

W ubiegły piątek, 5.07.2019 r., podkomisarz Bartosz Zabłocki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, będąc w czasie wolnym, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jadąc ulicą Swobodną w Białymstoku został zmuszony do nagłego hamowania aby uniknąć zderzenia z oplem, którego kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Funkcjonariusz podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu natychmiast zainterweniował. Przypuszczenia mundurowego potwierdziły się. Funkcjonariusz w rozmowie z mężczyzną wyczuł od niego woń alkoholu i natychmiast wezwał na miejsce patrol Policji. Po przybyciu na miejsce policjantów z ruchu drogowego okazało się, że 33-letni mieszkaniec Białegostoku kierował oplem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna kierował mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd, a funkcjonariusz udowodnił, że policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby.

(KWP w Białymstoku / bj)

Powrót na górę strony
Polska Policja