Odnaleziono zaginionego 89-latka - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom

Odnaleziono zaginionego 89-latka

Data publikacji 08.07.2019

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 89-letniego mężczyzny, który wyszedł z mieszkania i nie nawiązywał kontaktu z rodziną. W poszukiwaniach brali udział m.in. radomscy policjanci, strażacy, grupy poszukiwawcze PCK oraz mieszkańcy gminy Wierzbica.

W piątek, 05.07.br., 89-letni mieszkaniec gminy Wierzbica wyszedł z domu i nie nawiązywał kontaktu z rodziną. Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu rozpoczęto poszukiwania.

6 oraz 7 lipca w poszukiwaniach mężczyzny brali udział m.in. policjanci, strażacy, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz grupy ratowniczo-poszukiwawcze Polskiego Czerwonego Krzyża z Warszawy. Do poszukiwań użyto także policyjny śmigłowiec z KGP, psy tropiące, a także nadajniki GPS. Sprawdzano każde miejsce gdzie mógł przebywać 89-latek.

Po dwóch dniach poszukiwań, w niedzielę( 07.07. br.) znaleziono mężczyznę na bagnach. Był wychłodzony, a także ciężko było o rozmowę z nim. Na miejsce wezwano natychmiast karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy

(KWP w Radomiu / js)

  • Samochody policji i straży pożarnej
  • Zespół poszukiwawczy
Powrót na górę strony
Polska Policja