Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę ciągnika marki Lamborghini

Data publikacji 10.07.2019

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Zespołu Dyżurnych Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Do zatrzymania doszło 9 lipca 2019 roku w miejscowości Wiewiórz. Policjant, który na co dzień pełni służbę w Zespole Dyżurnych Komendy Powiatowej Policji w Kutnie w czasie wolnym od służby, jadąc swoim pojazdem, zauważył jadący od miejscowości Tomczyce ciągnik rolniczy marki Lamborghini. Zainteresowanie funkcjonariusza wzbudził fakt, iż tego dnia rozmawiał z kierującym wyczuwając od niego silną woń alkoholu z ust. Ciągnik poruszał się po drodze publicznej w terenie zabudowanym, w związku z czym funkcjonariusz zjechał swoim pojazdem na pobocze. Wysiadł i dał kierującemu ciągnikiem sygnał ręką by się zatrzymał. Po kilku metrach ciągnik się zatrzymał. Policjant potwierdził swoje przypuszczenia co do stanu trzeźwości mężczyzny. Funkcjonariusz nadal wyczuwał silną woń alkoholu z ust kierującego, wezwał na miejsce patrol policji, który go zbadał pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila.

Kierujący 44-letni mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Pamiętajmy, że dla tych kierowców, którzy jeżdżą w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu, nie powinno być miejsca na naszych drogach.

(KWP w Łodzi / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja