Policjant po służbie zatrzymał kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 11.07.2019

Policjant żarskiej komendy w czasie wolnym podjął interwencję wobec kierowcy, którego zachowanie wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Powiadomił o tym fakcie dyżurnego. Okazało się, że 56-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci reagują na przejawy łamania prawa bez względu na to czy są w służbie, czy mają wolne. Tę tezę potwierdzili wielokrotnie funkcjonariusze z żarskiej komendy.

Nie inaczej było w środowe popołudnie, 10 lipca br. Przy ulicy Katowickiej w Żarach przebywał akurat jeden z policjantów pionu kryminalnego, który miał tego dnia wolne. W pewnym momencie zauważył samochód marki Volkswagen Golf, a w nim kierowcę, który poruszał się pojazdem bardzo wolno, bez włączonych świateł. Kiedy zbliżył się do skrzyżowania stał dłuższy czas, nie wykonując żadnego manewru pomimo tego, że drogą nie przejeżdżały żadne pojazdy. Po chwili zjechał, by zaparkować, wymachiwał rękoma i mówił niezrozumiałe słowa. Policjant szybko podszedł do mężczyzny i otworzył drzwi. W tej samej chwili wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę, a o sytuacji powiadomił dyżurnego. Zatrzymał mężczyznę do chwili, kiedy na miejsce przyjechali policjanci ruchu drogowego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 56-letni obywatel Ukrainy miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie/bj)

Powrót na górę strony
Polska Policja