Jechał 142 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 142 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy

Data publikacji 06.08.2019

Na celowniku legnickiej drogówki znalazł się kierowca, który zbagatelizował ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym na terenie miasta. Kierujący w nocy jechał 142 km/h. 19-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wprowadzone 4 lata temu zaostrzone przepisy ruchu drogowego dotyczące poruszania się na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej, skutkują dla kierującego zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety bezustannie na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali nocną porą 19-letniego mieszkańca, który w terenie zabudowanym na ulicy Piłsudskiego jechał autem z prędkością 142 km/h, czyli aż o 82 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę.

Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony
Polska Policja