Weterani RP – to rozwijający się Projekt Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP

Data publikacji 07.08.2019

W dniu 27 lipca 2019 roku na warszawskiej Agrykoli obchodzono święto policji „na sportowo”. W konkurencji „weteran” w biegu na 5 kilometrów Puchar Prezesa Stowarzyszenia zdobył nadkom. Paweł Makarowski. Trzecie miejsce zajął mł. insp. Rafał Zamrzycki. Obaj policjanci reprezentowali Komendę Główną Policji. Na podium znalazł się również sierż. szt. Krzysztof Fitrzyk z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Tego samego dnia Weterani RP wzięli udział w 29. Biegu Powstania Warszawskiego.

Kolejnym przedsięwzięciem integrującym środowisko weteranów był start w 5. Ultramaratonie Powstańca 1944-2019, który odbył się 4 sierpnia br. w Wieliszewie pod Warszawą. W wydarzeniu wzięli udział weterani i sympatycy projektu. Na wymagającym odcinku o długości 63 kilometrów zawodnicy mieli za zadanie przebiec trasę „kuriera powstańczego”, która zawierała punkty kontrole i zmian związane z historycznym szlakiem Polski Walczącej.

W tym roku nasi policjanci pobiegli w sztafecie siedmioosobowej oraz dwuosobowej. Nadkom. Paweł Makarowski z Komendy Głównej Policji i podinsp. Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zajęli pierwsze miejsce w kategorii sztafet dwuosobowych ze świetnym czasem 4:33:44 oraz pierwsze i drugie miejsce w kategorii sztafet mundurowych. Trzecie miejsce w kategorii weteranów zajął st. asp. Krzysztof Szymański z KGP, natomiast  mł insp. Rafał Zamrzycki odebrał w jego imieniu nagrodę. W konkurencji wieloosobowej wystartowali: nadkom. Małgorzata Dąbrowska z Komendy Głównej Policji, mł. insp. w st. spocz. Marek Górnicki, nadkom. w st. spocz. Dariusz Mazurek, asp. szt. w st. spocz. Andrzej Idzikowski oraz troje sympatyków.

Gratulujemy uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów.

(Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami RP)