Bydgoscy "wodniacy" znowu pomogli żeglarzom - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Bydgoscy "wodniacy" znowu pomogli żeglarzom

Data publikacji 16.08.2019

Kolejny raz bydgoscy „wodniacy” pomogli wypoczywającym nad Zalewem Koronowskim. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami WOPR-u zauważyli na wodzie wywrócony jacht. Natychmiast popłynęli udzielić pomocy żeglarzom. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 15.08.2019 r., przed godziną 14:00 na Zalewie Koronowskim. Bydgoscy policjanci z ogniwa wodnego, patrolując łodzią rejon plaży głównej w Pieczyskach, zauważyli na wysokości Tylnej Góry przewrócony jacht żaglowy. Funkcjonariusze razem z ratownikami WOPR-u natychmiast popłynęli w kierunku przewróconej żaglówki, aby udzielić pomocy. W tym samym czasie otrzymali też informację o zdarzeniu od dyżurnego.

Na miejscu policjanci zastali trzyosobową załogę przewróconej żaglówki, która była podejmowana przez osoby z innych łodzi. Poszkodowani, 50,16 i 12-latek, trafili pod opiekę mundurowych i ratowników. Okazało się, że nie potrzebują pomocy medycznej. Byli trzeźwi.

50-latek zwrócił się z prośbą o odzyskanie saszetki z cennymi dokumentami, które znajdowały się pod wodą w bakiście łodzi. Jeden z policjantów i ratowników zanurkowali do zatopionego jachtu i odzyskali saszetkę.

Cała trójka została przetransportowana do Portu Tazbirowo. Natomiast jacht został zabezpieczony przez strażaków OSP Gościeradz.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • policyjna łódź z funkcjonariuszami i ratownikami przy wywróconym jachcie
  • wywrócony jacht na wodzie">
Powrót na górę strony
Polska Policja