Odpowie za strzelanie z wiatrówki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za strzelanie z wiatrówki

Data publikacji 19.08.2019

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który przed kilkoma dniami, z balkonu jednego z bloków przy ul. Wyszyńskiego, strzelał z wiatrówki do osoby siedzącej na ławce przed budynkiem. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu. Wiatrówka, pudełko śrutu oraz znaleziony w mieszkaniu mężczyzny kastet zostały zabezpieczone. 24-latek odpowie teraz za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia osoby. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci mińskiej komendy przed kilkoma dniami zostali wezwani w rejon ul. Wyszyńskiego, gdzie zgłoszono, że ktoś z okna pobliskiego bloku, strzela prawdopodobnie z wiatrówki do osoby. Mundurowi bardzo szybko ustalili mieszkanie, z którego padały strzały. Idąc do niego, na klatce schodowej spotkali, jak się później okazało, wynajmującego to mieszkanie. Razem z 24-latkiem weszli do środka. W lokalu policjanci zabezpieczyli wiatrówkę wraz z magazynkiem i pudełkiem śrutu, które to wydał im mężczyzna. Ponadto funkcjonariusze sprawdzili, co posiada przy sobie 24-latek. W jego odzieży znaleźli kastet, który także trafił do depozytu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna oddawał strzały z okna mieszkania oraz z balkonu w kierunku osoby siedzącej na osiedlowej ławce. Strzały padły z wiatrówki. 24-latek nie podał powodów swojego zachowania. Teraz będzie musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Sprawa prowadzona jest w kierunku stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia. Za taki czyn przewidziana jest kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja