Zakończył sezon motocyklowy tracąc prawo jazdy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończył sezon motocyklowy tracąc prawo jazdy

Data publikacji 19.08.2019

Kolejny pirat drogowy zatrzymany na drodze wojewódzkiej 980 w Kończyskach. Kierowca motocykla rozpędził się do prędkości 124 km/h. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego został zatrzymany. Stracił prawo jazdy, dodatkowo został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci działający w grupie „SPEED” realizują zadania, do których zostali powołani, dbając tym samym o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach garnizonu tarnowskiego. Podczas codziennej służby, zwracają oni szczególną uwagę na kierujących, którzy swoim zachowaniem rażąco naruszają obowiązujące przepisy, tym samym stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jednym z takich kierowców był 21-letni motocyklista, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, którego szaleńczą jazdę przerwali mundurowi. Mężczyzna w piątek, 16.08.br., przed godziną 21:00, jechał w Kończyskach drogą wojewódzką z prędkością 124 km/h. W ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h.

Mężczyzna z niespełna trzyletnim doświadczeniem kierowcy tłumaczył policjantom, że się spieszy, dlatego jedzie tak szybko. W związku ze znacznym przekroczeniem przez niego dozwolonej prędkości stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a dodatkowo mundurowi ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych oraz dopisali do kartoteki młodego kierowcy 10 punktów karnych.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja