Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 20.08.2019

Legnicki policjant pokazał, że nawet w czasie wolnym od służby myśli o bezpieczeństwie innych i reaguje na łamanie prawa. Dowodem na to było zatrzymanie przez niego nietrzeźwej kierującej, która miała 1,3 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

W środku nocy, w czasie wolnym od służby funkcjonariusz Samodzielnego Pododdział Prewencji Policji z Legnicy zatrzymał pijaną kierującą. Podejrzenia policjanta wzbudził styl jazdy kobiety siedzącej za kierownicą osobowego Renault, ponieważ poruszała się ona „wężykiem” po rozstawionych na ulicy pachołkach.

Mundurowy widząc zaistniałą sytuację, postanowił niezwłocznie zareagować. Wyprzedził pojazd, którym poruszała się kierująca, zablokował go, uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie wysiadł z auta i podbiegł do kobiety, aby sprawdzić, co było przyczyną tak nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Policjant od razu wyczuł od zatrzymanej silną woń alkoholu. Po przedstawieniu się i okazaniu legitymacji służbowej funkcjonariusz wydał jej polecenie wyjęcia kluczyków ze stacyjki i wyjścia z pojazdu. Mundurowy o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego legnickiej Policji, który na miejsce przysłał umundurowany patrol.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierującej Renault. Okazało się, że miała ona 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja