Wyłudził od 67-latka pieniądze - publikujemy portret pamięciowy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opole

Wyłudził od 67-latka pieniądze - publikujemy portret pamięciowy

Data publikacji 12.09.2019

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o oszustwo metodą "na córkę". 67-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego przekazał mu blisko 123 tys. złotych. Wcześniej, do poszkodowanego zadzwoniła kobieta, podająca się za jego córkę. Senior dał jej wiarę, że musi przekazać pieniądze, bo "córka" potrąciła przechodnia na przejściu dla pieszych. Każda informacja dotycząca mężczyzny z wizerunku może być przydatna w prowadzonym śledztwie.

Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”, to oszustwa, w których ofiarami są przeważnie osoby starsze. Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej, po czym nawiązują kontakt. Podają się za członka rodziny: wnuczka, syna, również za pracownika OPS-u, a ostatnio najczęściej policjanta, czy też prokuratora.

W ostatnich dniach sierpnia br., do małżeństwa zamieszkującego w gminie Kluczbork zadzwoniła kobieta, która cały czas płacząc podała się za ich córkę. Rozmówczyni opowiedziała o zdarzeniu w którym to miała potrącić osobę na przejściu dla pieszych. Oszustka poprosiła o pieniądze. Według relacji rzekomej krewnej, pieniądze przekazane prokuratorowi miały jej pomóc w uniknięciu kłopotów.

67-latek dał wiarę swojej rozmówczyni i zgromadzone blisko 123 tys. zł przekazał obcemu mężczyźnie.

Na podstawie zebranych dowodów kluczborscy policjanci sporządzili portret pamięciowy mężczyzny, który odebrał pieniądze. Jeśli ktokolwiek zna tego mężczyznę lub ma jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca jego pobytu, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami pod numerem tel. 77 417 03 03. lub 112. Każda informacja może być przydatna w prowadzonym postępowaniu.

(KWP w Opolu)

Powrót na górę strony
Polska Policja