Kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu zagięcia policjanci prewencji odnaleźli 12-latka - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu zagięcia policjanci prewencji odnaleźli 12-latka

Data publikacji 12.09.2019

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu poszukiwali późnym wieczorem 12-letniego mieszkańca Szczawna-Zdroju. Zaginięcie małoletniego zgłosiła zaniepokojona mama. Policjanci dzięki swojemu zaangażowaniu już po kilkudziesięciu minutach odnaleźli chłopca. Na szczęście okazało się, iż młodemu wałbrzyszaninowi nic się nie stało.

Około godziny 19:15, kiedy na ulicach zaczęło się robić ciemno, zaniepokojona mama zgłosiła funkcjonariuszom, że jej 12-letni syn nie wrócił o wyznaczonej godzinie (18:00) do miejsca zamieszkania, a jego telefon komórkowy nie odpowiada. Każde zgłoszenie o zaginięciu policjanci traktują bardzo poważnie, dlatego niezwłocznie po otrzymaniu informacji podjęli decyzję o rozpoczęciu działań poszukiwawczych.

Rysopis nastolatka otrzymali funkcjonariusze będący w służbie. Mundurowi byli w stałym kontakcie z działającymi na naszym terenie placówkami medycznymi oraz korporacjami taksówkarskimi. Rozpytywali także przechodniów. Po godzinie, kiedy nastał już zmrok, funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy patrolując ulice Szczawna-Zdroju zauważyli przy ul. Kolejowej w tej miejscowości nastolatka, który przypominał osobę zaginioną. Podczas legitymowania informacja ta się potwierdziła. Na szczęście małoletniemu nic poważnego się nie stało. Był jedynie zziębnięty. Policjanci przewieźli młodego wałbrzyszanina na komisariat policji, gdzie czekała już na niego zaniepokojona, ale wdzięczna funkcjonariuszom, mama.

Przypominamy, że zbliża się okres jesienno-zimowy. Temperatura powietrza już teraz w porze nocnej jest coraz niższa, dlatego nie bądźmy obojętni. Apelujemy o informowanie Policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Być może nasza wspólna pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja