Poszkodowani okazali się sprawcami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszkodowani okazali się sprawcami

Data publikacji 31.03.2008

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy zdemolowali jeden z lokali w Działdowie. W pierwszej wersji mężczyźni zeznali, że to oni są poszkodowanymi i zostali zaatakowanie przez nieznanych sprawców. Czynności wykonane przez policjantów wykluczyły tę wersję.

Oficer dyżurny działdowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu spokoju oraz zniszczeniu mienia, do którego doszło w jednym z barów przy stacji paliw w Działdowie. Na miejscu policjanci ustalili, że czterej nieznani sprawcy zdemolowali bar, zatankowali pojazd, a następnie odjechali nie płacąc za paliwo. Mężczyźni poruszali się samochodem marki Mercedes na działdowskich tablicach rejestracyjnych.
Patrolujący ulice policjanci zatrzymali samochód, który pasował do opisu. W aucie znajdowało się czterech mężczyzn, mieszkańców gminy Działdowo, 21- letni Damian W., 24- letni Robert P. o trzy lata młodszy Adrian W. i 17- letni Dawid O. Po poddaniu ich badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że dwóch było pijanych. Mieli prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.
Na miejscu zaznali, że to oni są poszkodowanymi i zostali zaatakowani przez nieznanych sprawców, którzy uszkodzili im samochód na stacji paliw. W tym samym czasie do komendy zgłosił się właściciel innego działdowskiego baru. Mężczyzna oświadczył, że w jego barze doszło do zakłócenia spokoju oraz zniszczenia mienia. Sprawcami okazali się czterej zatrzymani przez policję mężczyźni. Za te zniszczenia zostali ukarani mandatem karnym. Policjanci prowadzą dalsze czynności, które wyjaśnią uczestnictwo zatrzymanych w kolejnych zniszczeniach.
Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja