Rzucał kamieniami w figurkę Matki Boskiej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rzucał kamieniami w figurkę Matki Boskiej

Data publikacji 31.03.2008

Policjanci z Bielan zatrzymali 48-letniego Andrzeja S., który rzucając kamieniami w przydrożną kapliczkę, uszkodził gipsową figurę Matki Boskiej. Pijany mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Prawdopodobnie jeszcze dziś odpowie za zniszczenie mienia i znieważenie publiczne przedmiotu czci religijnej.

Gipsowa figura Matki Boskiej, stojąca w przydrożnej, ogrodzonej kapliczce, na warszawskich Bielanach, została zniszczona wczorajszego wieczoru. Tuż po 20:00 do oficera dyżurnego bielańskiej komendy dotarła informacja, że przy ulicy Arkuszowej pijany mężczyzna rzuca kamieniami w figurę Matki Boskiej. W wyniku tego została utrącona górna część figury. Całe zdarzenie widziała grupa młodych ludzi, która natychmiast po tym incydencie zadzwoniła na Policję. Jeden z nich przez cały czas szedł za mężczyzną i na bieżąco informował policjantów, gdzie obecnie znajduje się sprawca.

48-letni Andrzej S. został zatrzymany. Mężczyzna został przewieziony do komendy i poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że 48-latek miał prawie 1,5 promila.

Andrzej S. został przewieziony do izby wytrzeźwień, gdzie spędził resztę nocy. Policjanci ustalają wartość uszkodzonej figury. Prawdopodobnie jeszcze dziś Andrzej S. odpowie za zniszczenie mienia i znieważenie publiczne przedmiotu czci religijnej.

Powrót na górę strony
Polska Policja