Bombowy żartowniś zatrzymany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice

Bombowy żartowniś zatrzymany

Data publikacji 31.03.2008

Policjanci z Bielska zatrzymali dowcipnisia, który w weekend postawił na nogi służby ratownicze. Teraz "bombowy" żart oprócz kilkutysięcznej grzywny, może kosztować sprawcę nawet 3 lata więzienia.

Bielscy policjanci z komisariatu I zatrzymali 42-latka, który wywołał fałszywy alarm bombowy. W minioną sobotę o 16:50 anonimowy rozmówca powiadomił telefonicznie oficera dyżurnego o podłożeniu bomby w Teatrze Polskim. Na miejsce skierowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym policyjnych pirotechników. O zdarzeniu powiadomiono pogotowie ratunkowe, energetyczne oraz Straż Pożarną. W budynku odłączono dopływ gazu i energii elektrycznej. Ewakuowano 29 pracowników teatru. Akcja przeszukiwania pomieszczeń trwała blisko godzinę. Alarm okazał się fałszywy, policjanci nie znaleźli materiałów wybuchowych.

Stróże prawa szybko ustalili numer telefonu, z którego dzwoniono, a także personalia jego właściciela – okazał się nim 42-letni bielszczanin. Sprawca był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało, że miał przeszło 3 promile alkoholu w organizmie. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania.

Przewieziono go do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Sprawca obciążony też zostanie kilkutysięcznymi kosztami policyjnej akcji.
Powrót na górę strony
Polska Policja