KWP: Eliminacje Wojewódzkie dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Eliminacje Wojewódzkie dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych

Data publikacji 01.10.2019

Dziś odbyły się Eliminacje Wojewódzkie do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. Policjanci reprezentujący wszystkie miejskie i powiatowe jednostki naszego garnizonu przystąpili do rozwiązania testu wiedzy oraz kazusów z materialnego prawa wykroczeń. Zwycięzcą okazała się asp. Agnieszka Plichta z KMP w Zamościu. Policjantka będzie reprezentowała nasz garnizon w finale ogólnopolskiego konkursu, który odbędzie się w Legionowie.

policjanci podczas rozwiązywania testu

Wojewódzkie Eliminacje do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych odbyły się na terenie obiektów KWP w Lublinie. Policjanci ze wszystkich powiatów naszego województwa rywalizowali w konkursie podzielonym na dwa etapy. W pierwszym etapie funkcjonariusze musieli wykazać się wiedzą przystępując do testu zawierającego 50 pytań. Zagadnienia dotyczyły znajomości przepisów zawartych w kodeksie wykroczeń, postępowania w sprawach o wykroczenia, karnym, kodeksie postępowania karnego, czy ustawie prawo o ruchu drogowym. W kolejnym etapie zadaniem policjantów było rozwiązanie 10 kazusów  z materialnego prawa wykroczeń.

policjanci podczas rozwiązywania testu

Zawody zostały przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Prewencji KWP w Lublinie oraz Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja.

komisja konkursowa

Po południu komisja konkursowa podsumowała wyniki.  Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się na terenie strzelnicy KWP w Lublinie, gdzie zostali ogłoszeni  laureaci.  

laureaci konkursu

I miejsce zajęła asp. Agnieszka Plichta z KMP w Zamościu

II miejsce zajęła st. sierż. Katarzyna Dolecka z KMP w Chełmie

III miejsce zajął mł. asp. Daniel Adamowicz z KPP w Biłgoraju.

komendnat podczas przemówienia

Puchary wręczył zwycięzcom konkursu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda. Zwycięzcy otrzymali również nagrody ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

AK.

  • policjanci podczas rozwiązywania testu
  • policjanci podczas rozwiązywania testu
  • komendant wręcza puchar
  • komendant wręcza puchar
  • przewodniczący związków wręcza nagrodę policjantce
  • grupowe zdjęcie uczestników turnieju
Powrót na górę strony
Polska Policja