Podejrzewani o zniszczenie kilkudziesięciu banerów wyborczych zatrzymani - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o zniszczenie kilkudziesięciu banerów wyborczych zatrzymani

Data publikacji 08.10.2019

Tarnowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o zniszczenie kilkudziesięciu banerów wyborczych w Tarnowie. Mężczyźni przyznali się do winy. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie w komisariacie Policji Tarnów-Centrum.

Pod koniec września na terenie Tarnowa głośno mówiono o 30 zniszczonych banerach wyborczych na ul. Tuchowskiej. Po przyjęciu zawiadomienia od komitetów wyborczych o zniszczeniu banerów, tarnowscy policjanci przystąpili do pracy.

Kilka dni później policjanci komendy miejskiej wytypowali sprawców tego uszkodzenia. Analiza zgromadzonych materiałów dowodowych wskazała na dwie osoby, które idąc piechotą ulicą Tuchowską, przed godziną 2:00, zrywały wszystkie zawieszone tam banery wyborcze. Każdy zawieszony baner na ogrodzeniu, czy wystawiony na specjalnej przyczepie, został przedarty. Kilka takich aktów wandalizmu zarejestrowała jedna z kamer monitoringu. Był to pierwszy krok do ustalenia sprawców. Okazali się nimi dwaj młodzi mężczyźni - 21 i 24-latek, mieszkańcy podtarnowskiej miejscowości, którzy w taki właśnie sposób urozmaicali sobie drogę powrotną do domu. Wartość uszkodzeń jakich się dopuścili podejrzewani została oszacowana na niemal 1500 złotych.

Mężczyźni przyznali się do zniszczenia banerów wyborczych. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie w komisariacie Policji Tarnów-Centrum.

(KWP w Krakowie)

Powrót na górę strony
Polska Policja