Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zastępca komendanta powiatowego i naczelnik prewencji w dniu wyborów zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 14.10.2019

Nietrzeźwego kierującego osobowym renault zatrzymali I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie młodszy insp. Leszek Czaplicki i Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Michał Sputo. 44-latek mając blisko 2,2 promila alkoholu, oraz nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, które utracił w 2013 r. za jazdę w stanie nietrzeźwości, poruszał się samochodem na terenie Marek. Teraz mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W dniu wyborów parlamentarnych I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie młodszy insp. Leszek Czaplicki wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji KPP Wołomin nadkom. Michałem Sputo prowadzili czynności służbowe w ramach nadzoru na podległymi służbami. Około godziny 12:20 w Makach na ulicy Piłsudskiego zwrócili uwagę na osobowe renault, którego kierowca cały czas zmieniał tor jazdy. Funkcjonariusze postanowili dokonać kontroli pojazdu i kierującego, podejrzewali przy tym, że siedzący za kierownicą mężczyzna może prowadzić pojazd po alkoholu.

Policjanci zatrzymali renault do kontroli. Już wstępna kontrola wykazała, że 44-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowe ustalenia jakie przeprowadzili komendant i naczelnik wskazały, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż utracił je w 2013 r., również za jazdę pod wpływem alkoholu.

44-latek odpowie teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP /kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja