Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED w akcji - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED w akcji

Data publikacji 15.10.2019

Policjanci z grupy SPEED nie ustają w walce z piratami drogowymi. Tylko podczas kilkugodzinnej służby na drodze krajowej nr 55 w powiecie grudziądzkim funkcjonariusze ujawnili 20 wykroczeń. W dwóch przypadkach policjanci byli zmuszeni odebrać uprawnienia do kierowania.

Wczoraj (14.10.19) policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED nadzorowali ruch na drodze krajowej nr 55, wykorzystując w służbie nieoznakowane bmw z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Funkcjonariusze, jak zwykle, zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkości. O 9.40 policjanci, podczas patrolu obwodnicy miasta, na ul. Solidarności w Grudziądzu zauważyli zbyt szybko jadące audi. Mundurowi ruszyli za pojazdem i zmierzyli prędkość jazdy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto pędziło 110 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 60 km/h. Niebezpieczną jazdę natychmiast przerwali policjanci, zatrzymując samochód do kontroli.

Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 28-letnia kobieta, która  za powyższe wykroczenie została ukarana mandatem. Na konto amatorki szybkiej jazdy wpłynęło też 10 punktów karnych. To jednak nie wszystkie dolegliwości znacznego przekroczenia prędkości, gdyż zgodnie z obowiązującym prawem funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Dokument na 3 miesiące odbiera się każdemu kierowcy, który dopuści się przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

W toku całej służby policjanci ujawnili aż 20 różnych wykroczeń drogowych. 11 kierowców zostało przyłapanych na zbyt szybkiej jeździe. W większości przypadków policyjna kontrola kończyła się wypisaniem mandatu. Niestety, jeden z kierowców, jadący skodą, który przekroczył prędkość o 23 km/h na ul. Peszkowskiego "podpadł" podwójnie. Policjanci wyczuli od 52-latka alkohol! Alkotest wskazał, że mężczyzna dopuścił się jazdy w stanie po użyciu alkoholu, popełniając wykroczenie. W tym przypadku kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy i zakazem dalszej jazdy. Funkcjonariusze wkrótce skierują wniosek o ukaranie nierozważnego kierowcy przez sąd. 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja