Oszukiwali firmy transportowe. Lubuska policja szuka pokrzywdzonych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali firmy transportowe. Lubuska policja szuka pokrzywdzonych

Data publikacji 16.10.2019

Zorganizowana grupa przestępcza, która z oszukiwania firm transportowych uczyniła sobie stałe źródło dochodu została rozbita przez Lubuska Policję pod koniec września. Łącznie ofiarą przestępczego procederu padło 130 firm. Ustalenia Policji wskazują, że pokrzywdzonych może być dużo więcej. Dlatego prosimy o kontakt ze śledczymi z Gorzowa Wlkp.

Lubuska Policja prowadzi śledztwo o nr RSD 32/18, 2Ds. 1375/17 w sprawie oszustw transportowych, w wyniku których pokrzywdzonych zostało co najmniej 130 firm z całej Polski. W tej sprawie Lubuska Policja w wyniku działań operacyjnych wytypowała i ostatecznie zatrzymała pięć osób, które działały w zorganizowanej grupie przestępczej czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. W ten sposób firmy transportowe straciły 0,5 mln zł. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

Z poczynionych ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzonych firm transportowych jest dużo więcej. W związku z powyższym prosimy, aby pokrzywdzeni kontaktowali się z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. którzy zwalczając przestępczość gospodarczą zajmują się także tą sprawą.

tel. 95 738 25 86 - prowadząca sprawę

tel. 95 738 20 90 - sekretariat

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

Powrót na górę strony
Polska Policja