Kobieta okradała swoich pracodawców. Straty przekroczyły 70 tysięcy złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Kobieta okradała swoich pracodawców. Straty przekroczyły 70 tysięcy złotych

Data publikacji 21.10.2019

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 32-latkę, podejrzaną o okradanie pracodawców. Jej łupem padały kubki, szklanki, talerzyki, opakowania z kawą, słodycze, syropy, a nawet spieniacze do mleka. Kobieta podejrzana jest o kradzież pieniędzy z utargu oraz wyposażenia okradanych lokali gastronomicznych. Łączne straty wszystkich poszkodowanych osób to ponad 70 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa 32-latce grozić może teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław- Grabiszynek mogą pochwalić się kolejnym sukcesem w walce z przestępczością przeciwko mieniu. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej, namierzyli i zatrzymali 32-letnią mieszkankę Wrocławia, która podejrzewana jest o kilka czynów przestępczych m.in. kradzieże.

Cała sprawa miała swój początek od zgłoszenia otrzymanego od właścicielki jednej z kawiarni, mieszczącej się w południowej dzielnicy miasta. Kobieta poinformowała, że najprawdopodobniej z jej lokalu ginie zarówno wyposażenie, jak i pieniądze. Wtedy policjanci rozpoczęli sprawdzanie, czy spostrzeżenia właścicielki są trafne…

Doświadczeni funkcjonariusze szybko namierzyli prawdopodobną sprawczynię przestępstwa. Wszystkie dowody świadczyły o winie 32-letniej mieszkanki Wrocławia, pracownicy wspomnianej kawiarni. Została zatrzymana przez kryminalnych z Grabiszynka w czasie pracy i jak się później okazało, na gorącym uczynku. Policjanci sprawdzili bowiem jej torebkę, w której kobieta miała trzy koperty z gotówką. 32-latka przyznała później, że właśnie w taki sposób wynosiła utarg i nie był to jej pierwszy raz.

Kiedy funkcjonariusze pojechali do jej mieszkania, znaleźli tam duże ilości produktów, wyniesione wcześniej z kawiarni. W wynajmowanym pokoju 32-latka zgromadziła zabrane z lokalu kawy, herbaty, szklanki, kubki, talerze, syropy, dżemy, słodycze, termometry do potraw oraz spieniacze do mleka.

Funkcjonariusze mieli nie lada problem, aby zabezpieczyć cały ten asortyment o wartości ponad 12 tysięcy złotych, który zajął sporą część policyjnego magazynu. Kryminalni zabezpieczyli również gotówkę w wysokości ponad 35 tysięcy złotych. Podczas czynności wyszło na jaw, że 32-latka prawdopodobnie okradała również swojego poprzedniego pracodawcę - właściciela kawiarni mieszczącej się na terenie Bielan Wrocławskich, a nawet współlokatorkę z pokoju obok, której zginęła biżuteria o wartości tysiąca złotych. Poprzedni pracodawca oszacował straty na kwotę ponad 6 tysięcy złotych.

Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, aczkolwiek policjanci nie wykluczają, że zarzutów może być więcej, a cała sprawa jest rozwojowa. Na dziś łączne straty wszystkich poszkodowanych osób szacowane są na ponad 70 tysięcy złotych, a w tej sumie zawarte są zarówno straty w utargu, jak i w wyposażeniu okradanych lokali kawiarnianych.

Materiały zebrane przez policjantów kryminalnych z Grabiszynka, zostały przekazane do prokuratury. Na jej podstawie wobec 32-latki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sąd wobec kobiety może orzec karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja