Pamiętamy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętamy

Data publikacji 21.11.2019

Młodszy aspirant Maciej Walaszczyk odszedł od nas 9 lat temu a starszy posterunkowy Tomasz Trejta 6 lat temu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

Młodszy aspirant Walaszczyk Maciej
Ur. 1986 r. - zm. 2010 r.
Policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach

Służbę w Policji rozpoczął 10 kwietnia 2007 r. Na stanowisku kursanta plutonu Prewencji Kompanii Prewencji Oddziału Prewencji Policji

W Warszawie.

Od 2009 r. pełnił służbę w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie, najpierw na stanowisku kursanta, następnie policjanta. Realizował również zadania w wydziale ochrony placówek dyplomatycznych Komendy Stołecznej Policji.

W 2010 r. został mianowany na stanowisko policjanta Ogniwa Patrolowo--Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

W tak krótkim okresie służby wykazał się odwagą, zdyscyplinowaniem i zaangażowaniem w wykonywanie powierzonych mu obowiązków służbowych. Cieszył się uznaniem przełożonych i współpracowników.

W dniu 21 listopada 2010 r. młodszy aspirant Maciej Walaszczyk, wykonując czynności służbowe w związku z wypadkiem drogowym, został potrącony przez pijanego kierowcę. Poniósł śmierć na miejscu.

Pośmiertnie został awansowany na stopień młodszego aspiranta policji.

 

Starszy posterunkowy Trejta Tomasz
Ur. 1985 r. - zm. 2013 r.
Policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kłomnicach Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie

Służbę w policji rozpoczął 17 lipca 2012 r. na stanowisku kursanta Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kłomnicach Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Ukończył szkolenie zawodowe podstawowe w Szkole Policji w Katowicach. Następnie pełnił obowiązki policjanta samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie. Od 1 października 2013 r. Policjant zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kłomnicach.

Był policjantem w służbie przygotowawczej.

21 listopada 2013 r. pełnił służbę w patrolu zmotoryzowanym wraz z drugim funkcjonariuszem. Około godz. 12.25 policjanci oczekiwali na wjazd na skrzyżowanie drogi krajowej dk-1 z drogą do miejscowości grabowa. W stojący prawidłowo oznakowany radiowóz marki fiat palio weekend uderzył volkswagen passat, który jechał z nadmierną prędkością lewym pasem w kierunku Częstochowy. Kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem, gwałtownie hamował, po czym zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w radiowóz. St. Post. Tomasz Trejta, który był kierowcą radiowozu, poniósł śmierć na miejscu. Drugi policjant, siedzący obok na miejscu pasażera, doznał ciężkich obrażeń.

(KGP/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja