Policjanci z grupy Speed pomogli kierowcy w potrzebie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy Speed pomogli kierowcy w potrzebie

Data publikacji 15.01.2020

Policjanci z grupy Speed w trakcie patrolu ulicami Olsztyna zauważyli auto, które uległo awarii. Pech chciał, że samochód zepsuł się na środku ruchliwego skrzyżowania i w dodatku na przejeździe tramwajowym. Funkcjonariusze pomogli zepchnąć uszkodzony samochód, zabezpieczając całą "akcję" przed wystąpieniem ewentualnych zagrożeń.

Zadaniem policjantów z grupy Speed jest reagowanie na wszelkie przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym. Na co dzień patrolują drogi Warmii i Mazur, dbając o bezpieczeństwo podróżujących pojazdami, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jak wszyscy policjanci reagują też na każde zdarzenie, które może być potencjalnie niebezpieczne lub tam, gdzie potrzebna może być zwyczajna ludzka pomoc. Tak też było i tym razem.

W niedzielę, 12.01.2020 r., asp. Dariusz Grunwald i mł. asp. Łukasz Piórkowski patrolowali ulice Olsztyna dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Jadąc ul. Pstrowskiego zauważyli, że jedno z aut zatrzymało się na przejeździe tramwajowym, a z jego środka zaczęła wysiadać rodzina. W pojeździe znajdowało się małżeństwo wraz z trójką dzieci. Ponieważ sytuacja wyglądała na potencjalnie niebezpieczną, postanowili interweniować. Po chwili okazało się, że unieruchomione auto odmówiło właścicielowi posłuszeństwa. Funkcjonariusze postanowili pomóc. Jeden z policjantów, kierując służbowym pojazdem zabezpieczał zjazd auta z awarią ze skrzyżowania, a drugi pomagał kierującemu zepchnąć auto w bezpieczne miejsce. Parę chwil po zepchnięciu auta torowiskiem przejechał tramwaj. Dzięki pomocy policjantów udało się uniknąć niebezpiecznej sytuacji.

(KWP w Olsztynie/js)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja