"Pomagać i chronić" - policjanci uratowali mężczyznę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opole

"Pomagać i chronić" - policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 20.01.2020

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zawadzkiem uratowali życie 33-latka. Mężczyzna zadzwonił do swojego dzielnicowego asp. Damiana Zembika informując go, że chce popełnić samobójstwo. Dzielnicowy ze swoim kolegą z komisariatu - st. post. Mateuszem Płaczkiem - natychmiast ruszyli z pomocą. Zdążyli na czas. Ostatecznie mieszkaniec powiatu strzeleckiego trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Zawadzkiego. W godzinach wieczornych, na telefon komórkowy dzielnicowego asp. Damiana Zembika zadzwonił mężczyzna, który poinformował policjanta, że znajduje się przed swoim domem i chce popełnić samobójstwo.

Dzielnicowy wspólnie z funkcjonariuszem ogniwa patrolowo-interwencyjnego st. post. Mateuszem Płaczkiem natychmiast udali się we wskazane miejsce. Tam zauważyli mężczyznę stojącego na  ramie roweru opartego o płot, który próbował zaplątać na szyi linę przewieszoną przez gałąź. Policjanci natychmiast ściągnęli go z roweru.

Dzięki swojej szybkiej i zdecydowanej reakcji, funkcjonariusze uratowali życie 33-latka. Ostatecznie mieszkaniec powiatu strzeleckiego trafił pod opiekę lekarza.

Powrót na górę strony
Polska Policja