Podejrzany o zabicie psa usłyszał zarzuty - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabicie psa usłyszał zarzuty

Data publikacji 24.01.2020

Kryminalni z komendy w Świeciu zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu tucholskiego, który podczas polowania zastrzelił psa. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut. Za kradzież grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

12 stycznia do policjantów ze Świecia zgłosił się jeden z mieszkańców gminy Bukowiec. Z jego relacji wynikało, że chwilę wcześniej wyszedł na spacer ze swoim owczarkiem niemieckim. Mężczyzna spacerował obrzeżem lasu, a psiak biegał luzem. W pewnym momencie zwierzę oddaliło się od właściciela na tyle, że zniknęło z pola widzenia. Nagle mężczyzna usłyszał huk, przypominający strzał z broni. Natychmiast ruszył w tym kierunku, gdzie po chwili zobaczył swojego psa, leżącego na ziemi i biały samochód typu bus oddalający się drogą gruntową. Niestety zwierzak już nie żył.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zrobili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli dowody. Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił im na zatrzymanie wczoraj (23.01.20 r.) 57-letniego mieszkańca powiatu tucholskiego. Jeszcze tego samego dnia został mu przedstawiony zarzut zabicia zwierzęcia. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Dbając o dobro naszych psów pamiętajmy, aby spacerować trzymając je na smyczy. Tym bardziej, iż puszczenie w lesie luzem czworonoga jest wykroczeniem z art. 166 Kodeksu Wykroczeń, skutkującym karą nagany lub grzywny.

Powrót na górę strony
Polska Policja