Policjanci uratowali życie 37-letniemu mężczyźnie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 37-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 29.01.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie uratowali życie 37-letniemu mężczyźnie, który usiłował popełnić samobójstwo.

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych na jednej z klatek schodowych w centrum Świnoujścia. Desperata zauważył mieszkaniec budynku, który zaniepokojony zachowaniem mężczyzny powiadomił o swoich spostrzeżeniach i obawach dyżurnego miejscowej komendy Policji. Na miejsce skierowani zostali policjanci z KMP w Świnoujściu: st.post. Mateusz Krzak i post. Mariusz Brzeziński oraz patrol OPP w Szczecinie w składzie: sierż. Michał Mill i sierż. Konrad Wieczorkowski, który także pełnił służbę na terenie Świnoujścia.

Po dotarciu pod wskazany adres policjanci rozdzielili się i rozpoczęli poszukiwania na korytarzach klatki schodowej. Do mężczyzny jako pierwsi dotarli sierż. Michał Mill z OPP w Szczecinie oraz st.post. Mateusz Krzak z KMP w Świnoujściu.

Obawy zgłaszającego potwierdziły się – mężczyzna targnął się na własne życie. Był nieprzytomny. Sierż. Mill natychmiast odciął kabel, na którym powiesił się mężczyzna. Policjanci niezwłocznie przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy, w wyniku której odzyskał przytomność. O zdarzeniu poinformowano pogotowie ratunkowe. 37-latek trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja