Lubuski policjant z brązowym medalem Mistrzostw Polski No Gi Jiu-Jitsu

Data publikacji 27.02.2020

W Luboniu odbyły się X Mistrzostwa Polski No Gi Jiu-Jitsu 2020. Impreza zgromadziła blisko 1600 uczestników. Na podium stanął aspirant Paweł Szaja - policjant z Komisariatu Policji w Lubsku.

Na hali w Luboniu podczas minionego weekendu (22-23 lutego) odbyły się  X Mistrzostwa Polski No Gi Jiu-Jitsu 2020. To jedna z największych imprez tego typu organizowana w Polsce. W  zmaganiach trwających dwa dni udział wzięło ponad 1600 uczestników. W zawodach nie mogło zabraknąć utalentowanego zawodnika - policjanta z Komisariatu Policji w Lubsku aspirant Pawła Szaji. Wystartował on w kategorii do 79,5 kilogramów masters II purpurowe pasy. Po stoczonych pojedynkach zajął trzecie miejsce stając na podium.

No Gi Jiu-Jitsu to dyscyplina sportu opierająca się na chwytach. Wymaga ona od zawodnika dużej sprawności. Dominują w niej dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika.

Aspirant Paweł Szaja od lat trenuje sporty walki. W ubiegłym roku na V Mistrzostwach Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu, w kategorii masters purpurowe pasy do 79 kilogramów, wywalczył I miejsce i tym samym został mistrzem Europy. Podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Toruniu w 2019 roku w kategorii do 73 kilogramów zajął trzecie miejsce.

Gratulujemy Pawłowi i życzymy kolejnych sukcesów!

Źródło: komisarz Aneta Berestecka