Strzelali z broni pneumatycznej do aut i wiat przystankowych - usłyszeli zarzuty - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelali z broni pneumatycznej do aut i wiat przystankowych - usłyszeli zarzuty

Data publikacji 03.04.2020

Czternaście zarzutów usłyszeli dwaj mieszkańcy Jawora, którzy strzelając z broni pneumatycznej, uszkodzili trzynaście wiat przystankowych i szyby w siedmiu samochodach osobowych zaparkowanych na terenie miasta. Tym aktem wandalizmu sprawcy spowodowali straty w wysokości ponad 19 tys. zł na szkodę Gminy Jawor oraz blisko 5 tys. zł na szkodę osób prywatnych.

Funkcjonariusz z wydziału dochodzeniowo-śledczego jaworskiej komendy aktem oskarżenia zakończył sprawę dotyczącą wandalizmu, jakiego dopuścili się 20-letni mieszkaniec Jawora oraz jego starszy o rok kolega. Sprawcy, w okresie pomiędzy październikiem a grudniem ubiegłego roku, w godzinach nocnych, strzelając z broni pneumatycznej, uszkodzili 13 szyb w wiatach przystankowych usytuowanych na terenie całego miasta. Straty, jakie poniosła Gmina Jawor to kwota ponad 19 tys. zł. Mężczyźni nie poprzestali jednak na niszczeniu przystanków. Urządzili sobie bowiem swoiste „zawody” i strzelali w szyby aut zaparkowanych w różnych miejscach Jawora.

Kryminalni z jaworskiej komendy zabezpieczyli m.in. nagrania z kilku monitoringów z terenu miasta. Na jednym z nich zarejestrowano moment oddawania strzału z broni pneumatycznej w szybę samochodu osobowego. Funkcjonariusze, rozpoznając pojazd, którym poruszali się wandale, szybko zatrzymali obu podejrzewanych. Mundurowi zabezpieczyli także broń, która została następnie przesłana do badań laboratoryjnych.

Zatrzymani usłyszeli 14 zarzutów. Po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu balistyki, akta wraz z zebranym w sprawie materiałem dowodowym zostały przesłane do prokuratury. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja