Policjanci uratowali 81-letnią kobietę z płonącego mieszkania - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 81-letnią kobietę z płonącego mieszkania

Data publikacji 03.04.2020

Policjanci z pruszkowskiej patrolówki uratowali 81-letnią kobietę, w której mieszkaniu wybuchł pożar. Bez wahania, przy pomocy busa i pożyczonej drabiny funkcjonariusze ściągnęli kobietę wołającą o pomoc na balkonie pierwszego piętra kamienicy. Druga kobieta, która znajdowała się na drugim piętrze, została uratowana przez straż pożarną.

Sierż. szt. Marek Gugała i post. Aleksdander Korporowicz to policjanci z Pruszkowa, którzy na co dzień pełnią służbę w patrolu. Wczoraj, 02.04.br., po godzinie 16.00, gdy patrolowali ulicę Warsztatową, zauważyli kłęby dymu wydobywające się z kamienicy na ul. Narodowej. Błyskawicznie pojawili się na miejscu.

Policjanci zobaczyli dym i stojącą na balkonie pierwszego piętra kobietę, która wołała o pomoc. Bez wahania podjęli akcję ratunkową. W związku z tym, że wejście przez klatkę schodową nie było możliwe z powodu dużego zadymienia, mundurowi zatrzymali przejeżdżającego busa i poprosili kierowcę, aby podjechał pod balkon. Od sąsiadów wzięli drabinę. Policjanci weszli na dach busa i przy pomocy drabiny ściągnęli 81-letnią kobietę z balkonu.

Piętro wyżej znajdowała się jeszcze jedna kobieta w wieku 90 lat, która została ewakuowana przez straż pożarną. Obie panie na szczęście były przytomne i zostały przewiezione do szpitala na obserwację.

Pomagamy i chronimy, to nie tylko motto naszej służby! Każdego dnia jesteśmy gotowi nieść pomoc ludziom w potrzebie. Jesteśmy dumni, że tacy policjanci jak sierż. szt. Marek Gugała i post. Aleksdander Korporowicz są wśród nas. Postawę naszych policjantów docenił Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, funkcjonariusze zostaną wyróżnieni nagrodą.

(KSP/ mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja