Skuteczna walka z narkobiznesem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna walka z narkobiznesem

Data publikacji 03.06.2020

Gliwiccy kryminalni śledzą rynek narkobiznesu. Każdy sygnał o pojawieniu się większej ilości narkotyków traktowany jest priorytetowo. Policjanci przede wszystkim koncentrują się na namierzaniu dilerów i analizują powiązania wśród handlarzy środkami odurzającymi, efektem czego są liczne zatrzymania. Wczoraj policjanci przeszukali dwa knurowskie mieszkania użytkowane przez 25-latka. stróże prawa znaleźli prawie 4,5 kilograma narkotyków: amfetaminę, haszysz, marihuanę, MDMA i 630 tabletek ekstazy.

Wczoraj, 02.06.2020 r., około godziny 19.00, detektywi z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach przeprowadzili tzw. realizację do prowadzonej sprawy i mając pewność, że znajdą zakazane środki, weszli do dwóch mieszkań. W czasie przeszukania pomieszczeń śledczy znaleźli narkotyki należące do 25-letniego mieszkańca Knurowa. Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono też blisko 50 tys. zł w gotówce. 

To kolejne zatrzymanie osoby podejrzanej o handel środkami psychoaktywnymi. Teraz mężczyzna odpowie przed prokuratorem i sądem, gdzie zostanie podjęta decyzja o jego dalszym losie. Przypominamy, że handel narkotykami to przestępstwo zagrożone karą 10 lat więzienia.

Nie ma tygodnia, by policjanci nie zatrzymali podejrzanego o posiadanie czy handel środkami psychoaktywnymi. Co oczywiste, z uwagi na dobro postępowań o wszystkich sprawach nie możemy jednak informować. Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy są w posiadaniu lub też zamierzają kupować środki psychoaktywne o konsekwencjach prawnych takiego postępowania. Śledczy nieustannie śledzą rynek narkobiznesu i walczą z tym przestępczym procederem.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Zielonkawe tabletki w foliowym worku
  • Worki foliowe z substancjami wewnątrz. Na pierwszym planie linijka- skala kryminalistyczna
  • Worki i pojemniki z różnymi substancjami ułożone na podłodze
  • Pieniądze w plikach rozłożone na biurku.">
  • Woreczki foliowe z różnymi substancjami.">
  • Biurko z ułożonymi na nim pieniędzmi.">
Powrót na górę strony
Polska Policja