Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Radomia oddała szpik pacjentowi w Danii

Data publikacji 02.12.2020

St. sierż. Katarzyna Choinka została dawcą „drugiego życia”. Policjantka z Komisariatu II Policji w Radomiu wykazała się godnym pochwały zaangażowaniem w pomoc innym osobom. Po kilku latach od rejestracji jako dawca dowiedziała się, że może zostać niespokrewnionym dawcą szpiku kostnego dla innej osoby. Dzięki jej poświęceniu osoba potrzebująca otrzymała szpik, który może uratować jej życie. Wzorem naszej koleżanki zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie Fundacji DKMS.

St.sierż. Katarzyna Choinka służy w Policji od kilku lat. Pełni służbę w zespole dochodzeniowo - śledczym Komisariatu II Policji w Radomiu. Policjantka 10 lat temu zarejestrowała się w bazie dawców komórek macierzystych. W sierpniu tego roku otrzymała telefon, że znalazł się jej „genetyczny bliźniak” oczekujący na przeszczep szpiku. Od tego czasu policjantka przeszła szczegółowe badania medyczne pod kątem stanu swojego zdrowia, ponieważ jedynie całkowicie zdrowa osoba może zostać dawcą. Po wszystkich badaniach policjantka nie wahając się ani chwili zdecydowała się na oddanie szpiku. Na początku listopada odbyło się pobranie szpiku. Zabieg był bezpieczny i bezbolesny.

Radomska policjantka po oddaniu szpiku dowiedziała się, że zostanie on przekazany mężczyźnie z Danii.

Zachęcamy wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji, aby zarejestrowali się w bazie dawców komórek macierzystych i w ten sposób pomagali innym.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja