Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oraz pracownicy tyskiej komendy wspierają zwierzęta ze schroniska

Data publikacji 04.12.2020

Policjanci oraz pracownicy cywilni tyskiej komendy zorganizowali zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt. Karma sucha oraz mokra, a także koce i ręczniki trafiły do podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach. Zebrany pokarm i przedmioty dla zwierząt przekazali stróże prawa, którym towarzyszył Leksus - policyjny pies.

Policjanci oraz pracownicy cywilni z tyskiej komendy znaleźli się w gronie osób, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Przeprowadzili zbiórkę darów na rzecz zwierząt ze schroniska. W trakcie akcji została zebrana karma sucha oraz mokra, a także koce i ręczniki. Paczki trafiły już do podopiecznych miejskiego schroniska.

Wraz z policjantami do schroniska przyjechał Leksus, czyli policyjny pies służbowy, który na co dzień pełni służbę wraz ze swoim przewodnikiem. Leksus jest dla swojego opiekuna prawdziwym przyjacielem. Spędzają ze sobą mnóstwo czasu zarówno w służbie, jak i w czasie wolnym. Policyjne psy służbowe na szkoleniach ćwiczą sztukę tropienia, posłuszeństwa i pościgów za przestępcami. Zdecydowanie można na nich polegać w codziennej służbie.

Warto przypomnieć, że posiadanie pupila wiąże się również z obowiązkami. Na przykładzie przewodnika psa służbowego można zaobserwować jak odpowiedzialna, jest to praca, a wiąże się także z dodatkowymi zajęciami. Oprócz treningów indywidualnych z czworonogiem mundurowy zajmuje się także jego pielęgnacją, karmieniem i dbaniem o czystość. Każdego dnia pies musi się także porządnie wybiegać.

Nie od dziś wiadomo, że zwierzak może być najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego przypominamy o możliwości adopcji psa lub kota z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach.

(KWP w Katowicach/js)

  • Na zdjęciu podziękowania dla policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Tychach za przeprowadzenie zbiórki darów dla schroniska. Po prawej stronie pies, który leży i ma w łapach smakołyk.
  • Na zdjęciu pracownica miejskiego schroniska głaszcze psa, dalej policjant przewodnik wraz ze swoim psem służbowym, pomiędzy nimi zebrana karma i koce.
  • Policjant daje psu smakołyka.
  • Policjantka głaszcze psa.
  • Przewodnik z psem służbowym oraz pracownica miejskiego schroniska z podopiecznym ze schroniska, widoczne także zebrane dary.
  • Policjant, dalej pracownica miejskiego schroniska wyprowadza psa.
Powrót na górę strony
Polska Policja