Aktualności

Policjant uratował wycieńczonego psa. Teraz poszukujemy jego właściciela

Data publikacji 14.01.2021

Bielski policjant uratował wycieńczonego psa. Mundurowy, który na co dzień jest przewodnikiem psa służbowego, zapewnił osłabionemu czworonogowi opiekę weterynarza, a następnie zabrał go do domu. Policjanci teraz poszukują jego właściciela. Kobieta, która poinformowała policjantów o wałęsającym się psie na obrzeżach miasta, przesłała mundurowym podziękowania za szybką reakcję i pomoc zwierzęciu.

W miniony piątek (8.01.2021 r.) dyżurny Komendy Powiatowej w Bielsku Podlaskim, otrzymał zgłoszenie o psie błąkającym się od kilku dni na obrzeżach miasta. W rejon ulicy Orlańskiej pojechał policyjny przewodnik psa - aspirant Norbert Krukowski. Mundurowy znalazł czworonoga leżącego w przydrożnym rowie. Zwierzę było wyczerpane i miało trudności z poruszaniem się o własnych siłach. Policjant zapewnił czworonogowi opiekę weterynarza i zabrał go domu. Jednocześnie bielscy funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania właściciela psa. Działania policjantów doceniła kobieta, która przekazała informacje o błąkającym się psie. Za pośrednictwem komunikatora napisała wiadomość do Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim:

„Bardzo dziękuję za szybką reakcję i pomoc pieskowi na trasie Bielsk – Parcewo. Mam nadzieję, że piesek czuje się dobrze. Pozdrawiam”.

Wszystkie osoby mogące pomóc policjantom w ustaleniu właściciela psa proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim pod numerem telefonu 47 7125 212.

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja