Praca za finansową przysługę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Praca za finansową przysługę

Data publikacji 30.04.2008

Ofiarą finansowego krętacza padł 78-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Staruszkowi zaproponowano pracę w hurtowni. Warunkiem było jednak wpłacenie 5 tysięcy złotych albo zaciągnięcie kredytu bankowego. Jak ustalili później policjanci, oszust wykorzystał jego łatwowierność i w ten sposób sfinalizował zakup monitora oraz wziął kredyt w banku. Następnie zostawił starszego mężczyznę na dworcu kolejowym.

Do komendy powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim dotarło zgłoszenie od jednego z mieszkańców powiatu, który „zafundował” oszustowi monitor o wartości 2600 złotych i kredyt na 2 tysiące złotych. Zaczęło się niewinnie. Pod dom jednego z mieszkańców halinowskiej gminy podjechał nieznany samochód. Wysiadł z niego mężczyzna, który przedstawił się jako właściciel nowo otwieranej hurtowni. Następnie zaproponował podjęcie pracy, nie precyzując, czego ma dotyczyć zajęcie. Warunkiem otrzymania zatrudnienia było zapłacenie 5 tysięcy złotych gotówką albo zaciągnięcie kredytu w banku.

78-latek zgodził się, zabierając ze sobą dowód osobisty i odcinek renty. Jak się później okazało, mężczyzna zabrał staruszka do sklepu i banku w Mińsku Mazowieckim. Tam starszy pan kupił monitor za 2600 złotych i zadłużył się w banku na kolejne 2 tysiące złotych. Staruszek zorientował się, że został oszukany, kiedy jego niedoszły pracodawca zostawił go samego na dworcowym parkingu.

Funkcjonariusze apelują, aby nie ulegać złudnym propozycjom. Łatwy zarobek może szybko okazać się dotkliwą stratą. Mińska Policja zwraca się też z prośbą do wszystkich osób, które spotkały, bądź też były nagabywane przez nieznanego mężczyznę w średnim wieku, który proponował pracę w zamian za „finansową przysługę” o kontakt z sekcją do walki z przestępczością gospodarczą (tel: 025 759-72-66 lub tel. do oficera dyżurnego 025 7597200).

Powrót na górę strony
Polska Policja