Policjanci spełniają marzenia - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spełniają marzenia

Data publikacji 30.04.2008

11-letni Karol, niewidomy od urodzenia, marzył, żeby zostać policjantem lub pilotem. Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego pomogli mu je spełnić. Zaprosili chłopca do komendy i zorganizowali, przy pomocy żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, lot śmigłowcem.

11-letni Karol Radwan, który jest niewidomy od urodzenia, ma bardzo szerokie zainteresowania: gra na fortepianie, na gitarze, trenuje sporty walki, bardzo dobrze pływa, a także jeździ na nartach. Znany jest również z reklamy telewizyjnej, gdzie zagrał na fortepianie i zaśpiewał piosenkę Piotra Rubika.

Policjantka z Tomaszowa Mazowieckiego - podkom. Katarzyna Dutkiewicz poznała chłopca podczas obozu sportowego w Zakopanem, gdzie trenowała z dziećmi sztuki walki. Nawiązała bardzo dobry kontakt z chłopcem, który podczas rozmowy zdradził jej, że zawsze marzył o tym, żeby zostać policjantem lub pilotem. 11-latek został zaproszony do jednostki Policji w Tomaszowie, gdzie mógł "zobaczyć", a właściwie dotknąć, jak pracują policjanci.

W spełnienie marzeń chłopca zaangażował się również insp. Marek Łysakowski komendant powiatowy Policji, który nawiązał kontakt z żołnierzami z tomaszowskiej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Policyjny radiowóz zawiózł chłopca i jego rodziców na lotnisko wojskowe, gdzie czekał na niego śmigłowiec. Załoga ubrała chłopca w specjalistyczny hełm pilota, przez który mógł wysłuchać komend radiowych z wierzy lotniczej. Chwilę później śmigłowiec wzbił się w powietrze i chłopiec mógł poczuć się jak prawdziwy pilot. Po zakończonym locie dostał certyfikat i odznakę oblatywacza.

Zadowolony 11-letni Karol wrócił policyjnym radiowozem do jednostki Policji i tuż po zakończeniu wizyty dopytywał funkcjonariuszy, kiedy ponownie może ich odwiedzić.
Powrót na górę strony
Polska Policja