Pełnomocnik zarządu TBS zatrzymany za łapówkę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pełnomocnik zarządu TBS zatrzymany za łapówkę

Data publikacji 30.04.2008

Policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji z komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali pełnomocnika zarządu TBS, który przyjął 25 tys zł. łapówki. Gotówkę przyjął od lokatora w zamian za zgodę na odstąpienie mieszkania innej osobie. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

W policyjną zasadzkę wpadł pełnomocnik zarządu pełniący także funkcję prokurenta jednego z wielkopolskich TBS-ów. Mężczyzna przyjął 25 tys. zł. łapówki od lokatora, w zamian za zgodę na odstąpienie mieszkania innej osobie. Policjanci wkroczyli do biura prokurenta tuż po tym, kiedy przyjął pieniądze i schował je w biurku.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem korupcji od dłuższego czasu zbierali informacje na temat przydziałów mieszkań w Towarzystwach Budownictwa Społecznego. Docierały do nich informacje o tym, że w niektórych z nich dochodzi do nieprawidłowości. Kiedy lokatorzy, zgodnie z zapisami umowy, chcieli zrezygnować z dalszego członkostwa i wprowadzić w ich miejsce nową osobę, piętrzono przed nimi problemy formalne. Przeszkody znikały jednak po uiszczeniu odpowiedniej „opłaty”, która prawdopodobnie trafiała do kieszeni decydentów z TBS-u.

Z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że przedstawiciel TBS-u w najbliższym czasie za opłatą ma podpisać dokumenty umożliwiające odstąpienie mieszkania. Detektywi zawiadomili o tym prokuraturę i przygotowali zasadzkę.

Radosław M. został zatrzymany w swoim biurze w Poznaniu. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pieniądze, które chwilę wcześniej przyjął w formie łapówki.

Za przestępstwo korupcji mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy zapowiadają, że w proceder łapówkarstwa w TBS zamieszanych jest więcej osób i będą zatrzymywani kolejni podejrzewani.
Powrót na górę strony
Polska Policja