Gorzów: Brutalni zabójcy zatrzymani przez CBŚ - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów: Brutalni zabójcy zatrzymani przez CBŚ

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Zielonej Górze ustalili sprawców brutalnej zbrodni dokonanej na terenie Nowej Soli. Trzech mężczyzn zostało już zatrzymanych i tymczasowo aresztowanych. Za czwartym Wydział VI PZ Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze rozesłał list gończy.

Zabójstwa dokonano 30 sierpnia 2000 roku. Ofiary - mężczyzna i kobieta - zostali zwabieni do mieszkania jednego ze sprawców w Nowej Soli pod pretekstem rozliczeń finansowych. Po wejściu zostali zastraszeni bronią palną i obezwładnieni.

Następnie ofiary przewieziono do jednej z wytwórni "krasnali" w Nowej Soli. Tam zostali rozdzieleni. Sprawcy torturowali mężczyznę strzelając mu z broni palnej w kończyny i zadając rany nożem. W końcu dobili go strzelając w głowę.

Po zamordowaniu mężczyzny sprawcy zgwałcili kobietę, po czym zabili ją uderzając wielokrotnie drewnianą pałką w głowę. W noc zabójstwa podejrzani rozebrali zwłoki ofiar i przewieźli w bagażniku samochodu nad rzeczkę "Czarna Struga" w rejonie wsi Lubieszów. Tam na brzegu wykopali dół, wyłożyli go folią, wrzucili przywiezione ciała i wysypali na nie środki chemiczne w wyniku czego zwłoki prawie całkowicie się rozpuściły. Pozostałości wylali do rzeki poprzez dren a dół zasypali.

Motywem zbrodni były rozliczenia finansowe o charakterze przestępczym pomiędzy zamordowanym mężczyzną a jednym ze sprawców. Dla zatarcia śladów sprawcy spalili należący do jednego z nich samochód, którym to wcześniej przewozili ciała ofiar.

Po blisko roku intensywnego śledztwa policjanci z Zielonogórskiego CBŚ zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w tej zbrodni. Ustalono także kim był czwarty, główny organizator przestępstwa, za którym Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze rozesłała list gończy. Jest to:

Andrzej Sikorski
s. Zygmunta, Jadwigi
ur. 17.10.1956r w Nowej Soli
zam. Nowa Sól Osiedle Armii Krajowej 3E/5

Powrót na górę strony
Polska Policja